Přírodní materiály jako inovace v maloobchodu

Retailové řetězce působící v ČR inovují své prodejny a snaží se tak vyjít vstříc představám svých zákazníků. Projděte si fotogalerii nových prodejen níže v článku. Navštívili jsme Tesco, Datart, Lidl a Albert. Článek budeme postupně doplňovat s tím, jak budou pokračovat rekonstrukce a úpravy v dalších jednotkách ostatních maloobchodních řetězců.

Tesco má svou vlajkovou loď v Letňanech. Po přestavbě klade důraz na použití přírodních materiálů. Nabízí rozšířený prostor pro značku F&F a úsek ovoce a zeleniny, dětský koutek, fresh bar, led displaye na ploše a další. V areálu je také dostupná zóna pro vyzvednutí nákupů Click&Collect.

Datart svou prodejnu na Chodově nazývá „prodejnou 21.století“. I zde je patrný příklon k využití přírodních materiálů. Nově je integrováno kuchyňské studio, zákazníci mají k dispozici více interaktivních prvků. Prodejnou prostupuje speciální vůně Datart.

Lidl v Berouně přestavěl svoji první jednotku podle nového návrhu. Na stejném místě tak stojí nová stavba. I zde je patrný příklon k přírodním materiálům a snaha nabídnout nové služby zákazníkům. Novinou je kávový bar ve vstupní části, pult teplého pečiva, zákaznické toalety s přebalovacím pultem. Na parkovišti pak vyhrazená místa pro rodiny s dětmi a širší parkovací stání.

Albert v Jesenici. Také Albert představil prodejnu s novým designem. Shodným prvkem je použití přírodních materiálů, důraz na fresh výrobky a vylepšená přehlednost interiéru maloobchodní jednotky.

Obchody chtějí vyjít vstříc zákazníkům. Myslíte, že se jim to daří? Je vám nové prostředí příjemné? Nakupujete častěji a radostněji? V našich výzkumech se tématu inovací často věnujeme. Od zákazníků sbíráme kontinuálně zpětnou vazbu v panelech a komunitách. Obraťte se na nás a povíme vám, jak vnímají právě vás v porovnání s konkurencí.

Tesco – fotogalerie

Tesco – vstup

Tesco – fresh úsek

Tesco – fresh bar

Tesco – bufet

Tesco – pečivo

Tesco – LED panel

Tesco – koktejly

Tesco – vinotéka

Tesco – nápoje

Tesco – shop in shop

Tesco – dětský koutek

Tesco – click&collect banner

Tesco – F&F

Tesco – F&F

Datart – fotogalerie

Datart – vstup

Datart – interiér prodejny

Datart – LED panel

Datart – interiér prodejny

Datart – interiér prodejny

Datart – kuchyňské studio

Datart – kuchyňské studio

Datart – kuchyňské studio

Datart – dobíjecí stanice

Datart – vstup

Lidl – fotogalerie

Lidl – vstup

Lidl – vinotéka

Lidl – interiér prodejny

Lidl – noviny, toalety

Lidl – teplé pečivo

Lidl – vstup

Albert – fotogalerie

Albert – vstupní prostor

Albert – akční nabídka

Albert – maso, ovoce a zelenina

Albert – sýry

Albert – pečivo

Albert – fresh pult

Albert – úsek ovoce a zeleniny

 

foto: InsightLab

 

Related Articles